Chirurgia ręki

0 Comments

Chirurga ręki to wąska dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem kończyn górnych, w tym dłoni i rąk. Leczenie to może obejmować działania chirurgiczne inwazyjne, jak i opierać się na metodach niechirurgicznych opartych głównie na farmakoterapii.

Chirurgia ręki, specjaliści

Operacje z zakresu chirurgicznej mogą wykonywać specjaliści chirurgii ortopedycznej i ogólnej oraz chirurdzy plastyczni, posiadający wysoką wiedzę specjalistyczną oraz duże doświadczenie zawodowe, zrzeszeni w krajowych lub międzynarodowych stowarzyszeniach medycznych, w tym  w Polskim Towarzystwie Chirurgii Ręki.

Chirurgia ręki, diagnostyka

W przypadku chirurgii ręki, podobnie jak w przypadku innych specjalizacji, podstawą prawidłowego i skutecznego leczenia jest dogłębna diagnostyka oraz wskazanie przyczyn lub przyczyny zmian chorobowych. Mogą być one bowiem bezpośrednim skutkiem urazów lub też towarzyszyć innym istniejącym jednostkom chorobowym.

Chirurgia ręki, powszechne schorzenia

Jak w przypadku każdej specjalizacji medycznej, w chirurgii ręki wyróżnić można zazwyczaj występujące dość powszechnie schorzenia. Wśród nich wymienić można między innymi: przykurcz, łokieć tenisisty, łokieć golfisty czy zespół cieśni nadgarstka. Leczenie powyższych schorzeń może mieć charakter zachowawczy, w tym oparty przede wszystkim na farmakoterapii lub bardziej inwazyjny w postaci zabiegu chirurgicznego. Odpowiednią metodę leczenia wybiera się w zależności od rodzaju schorzenia, stopnia jego zaawansowania oraz indywidualnego przypadku pacjenta, w tym obecności innych chorób. Skutki leczenia mogą mieć charakter trwały lub przejściowy i nawracający.

Chirurgia ręki, wybór specjalisty i ośrodka leczenia

Z racji tego, że chirurgia ręki jest specjalizacją wymagającą niezwykłych umiejętności wybór specjalisty jest niezwykle istotny. Powinien on być poprzedzony dokładną analizą rynku specjalistów oraz starannie przemyślany. Chirurgia ręki należy bowiem do jednych z najtrudniejszych specjalizacji chirurgicznych. Chirurg ręki musi cechować się niezwykłą precyzją i dokładnością pracy. Oczywiście przy wyborze specjalisty, należy brać również pod uwagę ośrodek, w którym ma być podejmowane leczenie. Wybierając profesjonalne centrum chirurgii, oferujące wysoko specjalistyczną opiekę, dysponujące zaawansowaną technologicznie aparaturą oraz dokładające wszelkich starań w celu spełnienia najwyższych standardów leczenia, minimalizuje się ryzyko ewentualnych powikłań około zabiegowych i po zabiegowych. Takim ośrodkiem godnym polecenia jest Handproject Clinic. Pełna oferta kliniki dostępna jest na stronie: handproject.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *