Infekcje dróg moczowych

0 Comments

Infekcje dróg moczowych – najczęstsze i najbardziej kosztowne powody, dla których możesz mieć infekcję dróg moczowych

Zakażenie dróg moczowych (TUI) to choroba dróg moczowych, głównie pęcherza moczowego i cewki moczowej, która może dotyczyć dowolnego obszaru ciała człowieka. Istnieje kilka różnych rodzajów ZUM, takich jak zapalenie pęcherza i zapalenie stawów. Zapalenie pęcherza jest zwykle wywoływane przez bakterie, które infekują sam pęcherz lub ściany dróg moczowych.

Zapalenie cewki moczowej, znane również jako odmiedniczkowe zapalenie nerek, jest stanem, w którym zapalenie moczowodu. Zwykle towarzyszy mu ból, pieczenie lub ból podczas oddawania moczu. Objawem zapalenia stawów może być silny ból podczas oddawania moczu i strumień moczu, które nie są do końca jasne. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy natychmiast zgłosić się do lekarza w celu podjęcia leczenia.

Kiedy po raz pierwszy wystąpi ZUM,

najprawdopodobniej będziesz mieć niezwykle trudne chwile z oddawaniem moczu, ponieważ wydaje się, że nie ma ograniczeń dla twojego ciała. Ponieważ jest to bardzo nieprzyjemne uczucie, będziesz chciał unikać seksu, dopóki nie wyleczysz infekcji.

Jest kilka rzeczy, które mogą powodować infekcje dróg moczowych. Przyczyny te obejmują między innymi: choroby przenoszone drogą płciową, kamienie moczowe, ciążę, choroby nerek i niektóre leki na receptę. Jeśli twój lekarz zdiagnozował u ciebie chorobę podstawową, taką jak choroba nerek, może zalecić przyjmowanie leków w celu zwalczania podstawowych schorzeń.

Inne przyczyny infekcji dróg moczowych obejmują niedrożność dróg moczowych, mukowiscydozę, endometriozę i chorobę zapalną miednicy. Możesz dostać infekcji dróg moczowych, jeśli nie opróżnisz całkowicie jelit i nie przeniesiesz bakterii z jednego obszaru do drugiego. Bakterie mogą przedostać się przez cewkę moczową do pęcherza lub moczowodów, jeśli nie są leczone.

Jednym ze sposobów zapobiegania infekcjom dróg moczowych jest mycie genitaliów po odbyciu stosunku płciowego. Powodem jest to, jak bakterie mogą przemieszczać się z pochwy i szyjki macicy do cewki moczowej przez otwory cewki moczowej.

Istnieje wiele leków homeopatycznych, które można stosować w leczeniu infekcji dróg moczowych. Istnieje wiele herbat ziołowych, które zabijają bakterie wywołujące infekcję.

Oprócz preparatów ziołowych istnieją inne metody leczenia infekcji dróg moczowych, takie jak picie soku żurawinowego, stosowanie gorących okładów lub stosowanie roztworu słonej wody. Sok żurawinowy zapobiega przedostawaniu się bakterii do pęcherza i moczu. Opakowania z zimną wodą są również skuteczne w powstrzymywaniu bakterii przed przywieraniem do ścianek cewki moczowej i pęcherza. Słona woda jest również pomocna w oczyszczaniu moczu, dzięki czemu nie przykleja się do ścian cewki moczowej ani pęcherza, zapobiegając w ten sposób podrażnieniom.

Po wyleczeniu infekcji powinieneś starać się utrzymywać otwory cewki moczowej w czystości. Cewka moczowa powinna być zawsze sucha i czysta. Należy nosić wygodną bieliznę, ponieważ zbyt duża wilgoć może podrażniać cewkę moczową i pęcherz, co może prowadzić do infekcji i zapalenia. Należy również unikać stosowania biczów przez dwa tygodnie po zakończeniu leczenia, aby zapobiec ponownemu odradzaniu się bakterii z moczu w cewce moczowej.

Twój lekarz może również zalecić kurację antybiotykami w leczeniu ZUM. Antybiotyki zabijają wszelkie bakterie, które możesz mieć w moczu, ale powinieneś unikać przyjmowania antybiotyków, jeśli jesteś w ciąży.

Istnieje wiele preparatów ziołowych, których możesz użyć w celu wyleczenia infekcji dróg moczowych. Niektóre z tych ziół to: kwas borowy, pęcherzyk, rumianek, morszczyn, kocimiętka, glistnik, korzeń lukrecji i pęcherzyca.

Jeśli chodzi o infekcje dróg moczowych, ważne jest, aby je leczyć, zanim wymknie się spod kontroli. Możesz leczyć ją od wewnątrz, używając ziół i herbat oraz utrzymując drogi moczowe w czystości i bez bakterii.
Więcej o tekście źródłowym Wskaż tekst źródłowy, by wyświetlić dodatkowe informacje o tłumaczeniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *