Jak dopasować hulajnogę elektryczną do postury?

Hulajnogi elektryczne szturmem zdobyły miejsce w rankingach najpopularniejszych pojazdów do jazdy w mieście. Nie tylko ze względu na powszechną możliwość wypożyczenia tego typu sprzętu, ale również przez wzgląd na komfort korzystania z niego. Cichy silnik sprawia, że ludzie prawdziwie się relaksują w czasie wycieczek na hulajnogach elektrycznych. Pojazdy tego typu są małe, pozwalają na ominięcie zakorkowanych miejskich ulic oraz są uznawane za bardzo ekologiczne rozwiązanie. Dla osób z domem z instalacją fotowoltaiczną koszty eksploatacyjne hulajnogi spadają praktycznie do zera. Hulajnogi elektryczne stały się popularną alternatywą dla innych środków komunikacji w mieście. Jak jednak dobrać je do postury człowieka?

Czym różni się hulajnoga dla dzieci od tej dla dorosłych?

Hulajnogi dziecięce ze względów bezpieczeństwa nie są wyposażone w samodzielny, elektryczny napęd. Sprawia to, że dziecko nie rozwija zbyt wysokich prędkości poruszając się po drodze lub chodniku. To bezpieczne rozwiązanie. Również hulajnogi dla dorosłych mogą być niewyposażone w napęd. Tego typu pojazdy wymagają siły mięśni, aby się poruszać po drogach. Prawdziwą popularność zyskała jednak hulajnoga elektryczna dla dorosłych. To bardziej skompresowana wersja popularnych skuterów. Rozwija ona zazwyczaj mniejsze prędkości, ale pozwala w szybki sposób przemieszczać się z jednego miejsca na drugie. Hulajnogi dla dorosłych mają stabilniejszą konstrukcję, ale są również cięższe. W przypadku rozładowania baterii dorosły człowiek poradzi sobie z jazdą bez napędu. To przydatny pojazd zarówno w mieście, jak i poza nim. Zyskuje dużą popularność również na terenach wiejskich, gdzie ludzie wykorzystują go do pokonywania krótkich tras do sklepu. Z pewnością hulajnoga elektryczna dla dorosłych znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach i będzie przydatnym pojazdem na niezbyt długie wycieczki lub do codziennego podróżowania po mieście.

Dopasowanie hulajnogi elektrycznej do postury człowieka

Każda hulajnoga elektryczna dla dorosłych ma określony maksymalny udźwig. Osoba korzystająca nie powinna przekraczać wagowo tych parametrów. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jaka jest maksymalna waga użytkownika. W przypadku tańszych modeli dla dorosłych może okazać się, że nawet osoba średniej postury będzie zbyt ciężka do bezpiecznej jazdy. Drugim istotnym elementem, który należy dopasować jest wysokość kierownicy. Wiele z hulajnóg ma możliwość zmieniania położenia tego elementu. W przypadku, gdy konkretny model nie daje takiej możliwości, warto przymierzyć czy rączki nie są zbyt wysoko lub zbyt nisko.

Zalety korzystania z hulajnogi elektrycznej w mieście

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych jest uznawana za ekologiczny środek transportu w mieście. Nie generuje ona zanieczyszczeń, ponieważ w jej silniku nie zachodzi reakcja spalania. Dlatego też korzystanie z niej może być tanie i ekologiczne. Co więcej, małe gabaryty i duża zwrotność pozwalają ominąć korki i podróżować w mieście szybciej niż komunikacją miejską.