Laserowe leczenie Onycholizy

0 Comments

Onycholiza to bardzo rzadka choroba, która powoduje wysychanie skóry, a następnie jej złuszczanie, pozostawiając ją bez koloru i kolagenu. Może to być bardzo poważne, ponieważ może prowadzić do raka.

Onycholiza skóry następuje, gdy następuje zbyt duże uszkodzenie warstw skóry odpowiedzialnych za tworzenie kolagenu i elastyny. Kiedy tak się dzieje, twoje ciało nie może wytworzyć tylu kolagenu i elastyny, ile potrzebuje do naprawy.

Onycholiza skóry jest bardzo rzadka.

Większość przypadków ma miejsce z powodu ekspozycji na światło słoneczne. Szacuje się, że tylko trzy procent ludzi, którzy cierpią na tę chorobę, choruje na przebywanie na słońcu.

Przyczyna onycholizy nie jest dobrze znana. Niektórzy lekarze uważają, że stan jest dziedziczny. Zauważono również, że onycholiza jest spowodowana niedoborem witaminy B. Najczęstszym sposobem leczenia onycholizy jest fototerapia, która polega na wystawieniu skóry na działanie promieni ultrafioletowych pod kierunkiem lekarza lub specjalisty dermatologicznego.

Istnieje wiele różnych typów laserów stosowanych w leczeniu tej choroby. Niektóre z tych laserów nie wykorzystują ciepła, ale raczej dźwięk o wysokiej częstotliwości i wiązkę światła, które celują w kolagen.

Większość ludzi decyduje się na leczenie laserem, ponieważ nie wiąże się to z żadnym bólem. Niektórzy ludzie decydują się na terapię fotodynamiczną, w której laser wykorzystuje energię światła słonecznego do namierzania kolagenu. Jeśli obawiasz się możliwych skutków ubocznych zabiegów laserowych, powinieneś udać się do lekarza, który przeprowadzi zabieg.

Osoby z onycholizą zwykle udają się do dermatologa lub kosmetologa, aby poddać się zabiegowi laserowemu połączonemu z terapią fotodynamiczną, aby ich skóra mogła zostać naprawiona w sposób naturalny. Jest to najczęstszy sposób leczenia onycholizy.

Leczenie laserowe u osób z onycholizą odnosi duży sukces i szacuje się, że większość z nich doświadcza pewnego rodzaju sukcesu po kilku zabiegach. To kwestia znalezienia wykwalifikowanego dermatologa lub kosmetologa, który będzie w stanie bezpiecznie i skutecznie wyleczyć Twój stan.

Podczas leczenia onycholizy laserem zostaniesz poddany działaniu światła pulsacyjnego i lasera, który będzie celował w kolagen i elastynę. Ciepło lasera rozbije kolagen i elastynę na małe fragmenty, które następnie zostaną wchłonięte przez skórę.

Jeśli miałeś inne zabiegi laserowe onycholizy, istnieje szansa, że ​​leczenie będzie podobne. Mogą wystąpić drobne różnice w natężeniu używanego światła i czasie trwania zabiegu.

Musisz zachować ostrożność, jeśli zamierzasz poddać się temu leczeniu. Zawsze należy nosić filtry przeciwsłoneczne, aby chronić odsłoniętą skórę i nie wystawiać twarzy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez pewien czas po zabiegu.

Podczas laserowego leczenia onycholizy może wystąpić pieczenie i / lub kłucie odsłoniętej skóry. Jest to normalne i odczuwasz ból i tkliwość przez około jedną do dwóch godzin po zabiegu.

Jeśli po zabiegu laserowym odczuwasz ból, powinieneś zasięgnąć porady lekarza, ponieważ nie jest to coś, co chcesz kontynuować.

Nie używaj makijażu ani nawilżaczy zawierających alkohol. Światło zostanie wchłonięte przez skórę, co może spowodować więcej bólu i zaczerwienienia.

Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś uczulony na cokolwiek podczas laserowego leczenia onycholizy, powinieneś zasięgnąć porady lekarza. Alergia może być przyczyną onycholizy, więc wykonując test alergiczny, możesz dowiedzieć się, czy masz problem z leczeniem, czy nie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące leczenia lub innych problemów, które możesz mieć, ważne jest, aby znaleźć wykwalifikowanego dermatologa, który będzie w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania lub wątpliwości, które możesz mieć przed lub po laserowym leczeniu onycholizy. Jeśli obawiasz się wyniku leczenia, dowiedz się, czego się spodziewać i co może się wydarzyć.

Jeśli nie uzyskasz pożądanych rezultatów, może być konieczne kontynuowanie leczenia przez kilka miesięcy. Jednak wyniki będą bardzo pozytywne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *