Opieka stomatologiczna dla dzieci i młodzieży

Ortodonci są licencjonowani i przeszkoleni w zakresie pielęgnacji zębów i szczęki. Mogą współpracować z pacjentem przy prostowaniu krzywego zęba, naprawie uszkodzonych zębów lub usuwaniu nierównych zębów. Nauczą również pacjentów, jak dbać o własne zęby i zapobiegać próchnicy.

Dostępnych jest wiele opcji leczenia ortodontycznego.

Należą do nich szelki, licówki, aparaty i zużycie. Twój ortodonta omówi zalety i wady każdego z nich, a także omówi, co będzie wymagało ukończenia leczenia. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem leczenia omówić opcje leczenia ze swoim ortodontą.

Szelki są noszone po jednej lub obu stronach zębów do końca życia. Służą do prostowania zębów i utrzymywania ich w zdrowiu. Po zdjęciu aparatu większość ludzi może wznowić żucie w naturalny sposób, ale niektórzy muszą nosić aparat przez lata po ich zgubieniu.

Licówki są wykonane z porcelany, które są mocowane do zębów i przyklejane do dziąseł, dzięki czemu pozostają na miejscu, gdy nie mają aparatu ortodontycznego. Ta metoda prostowania zębów okazała się skuteczna. Licówki są dostępne dla prawie każdego koloru zęba. Są łatwe w aplikacji i mogą służyć przez wiele lat bez odpryskiwania, pękania i ścierania.

Urządzenia służą do wzmacniania i uelastyczniania zębów i dziąseł. Istnieje kilka różnych urządzeń, których możesz potrzebować do leczenia zębów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, najlepiej porozmawiać z ortodontą o tym, który aparat będzie dla Ciebie odpowiedni.

Aparaty dentystyczne służą nie tylko do prostowania zębów, ale także do ich wzmacniania i zwiększania plastyczności. Twój ortodonta określi, które aparaty są odpowiednie dla Twoich zębów i stanu.

Powinieneś rozważyć zakup wybielacza do zębów, aby wybielić zęby, jeśli masz już przebarwione zęby. Wybielacze do zębów są niedrogie i łatwe w użyciu w domu. Są one używane, aby Twoje zęby wyglądały na bielsze i jaśniejsze. Regularne używanie produktów powoduje mniej plam.

Możesz także spróbować różnych naturalnych metod leczenia próchnicy.

Te naturalne produkty można nakładać na zęby w jamie ustnej i powodować ich wzmocnienie. Pracując nad zapobieganiem powstawaniu bakterii, które powodują tworzenie się płytki nazębnej w zębach, możesz sprawić, że zęby będą wyglądać zdrowiej i mocniej.

Aby uniknąć powstawania próchnicy, należy regularnie myć zęby. Szczotkowanie zębów często pomaga zapobiegać tworzeniu się bakterii na zębach i zapobiega ich nadmiernemu obciążeniu dla ortodonty.

Odpowiednia opieka ortodontyczna jest niezbędna, aby jak najdłużej zachować zdrowe zęby i dziąsła. Jeśli nie będziesz odpowiednio dbać o swoje zęby, Twój ortodonta nie będzie mógł nad nimi prawidłowo pracować.

Utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej jest ważnym elementem utrzymania zdrowych zębów i dziąseł. Zawsze należy myć zęby dwa razy dziennie i codziennie nitkować zęby.

Powinieneś także dowiedzieć się, jak zapobiegać nieświeżemu oddechowi. Nieświeży oddech jest często spowodowany gromadzeniem się płytki nazębnej i kamienia nazębnego w jamie ustnej.

Kiedy masz problemy z zębami, możesz również potrzebować leczenia profilaktycznego. Leczenie to może polegać na prostym zastosowaniu irygatora jamy ustnej, takiego jak irygatory ortodontyczne lub protezy. Zabieg ten ma na celu wzmocnienie dziąseł i zapobieżenie ich erozji.

Powszechnie stosowanym leczeniem pomagającym dzieciom z problemami ortodontycznymi są aparaty ortodontyczne. Kiedy dziecko ma aparat ortodontyczny, może nosić je do końca życia. Szelki pomogą również powstrzymać dziecko przed utratą zdolności poruszania szczęką w późniejszym życiu.

Szelki pomogą również chronić zęby i szczękę Twojego dziecka przed przyszłymi problemami, takimi jak zużycie i inne rodzaje uszkodzeń. Jeśli rozważasz ortodoncję dla swojego dziecka, porozmawiaj ze swoim ortodontą o programie przeznaczonym specjalnie dla dzieci.

To wszystko, co powinieneś wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się na leczenie ortodontyczne dla swoich dzieci lub siebie. Możesz mieć pewność, że uzyskasz najlepsze leczenie zębów i dziąseł, jeśli porozmawiasz z wykwalifikowanym specjalistą.