Praca w biurze? Sprawdź nie tylko formalne stylizacje

0 Comments

Praca w biurze przy kontakcie z klientem wymaga nienagannego wyglądu. Czy jednak zawsze oznacza to, że stylizacje do pracy muszą być formalne i sztywne? Czy można urozmaicić wygląd niestandardowymi dodatkami? Jak sprawić by nawet formalne stylizacje były wygodne w noszeniu? Co zrobić w sytuacji, gdy bezpośrednio po pracy trzeba udać się na spotkanie towarzyskie? Jak wybierać elementy garderoby? Co zrobić, aby stylizacja stała się mniej oficjalna? Czy zastosowanie modowych standardów pomoże?

Modowe standardy przydatne w czasie pracy biurowej i wyjść towarzyskich

Aby łatwo przygotowywać stylizacje do biura warto mieć w szafie kilka klasycznych, modowych standardów – dotyczy to szczególnie miejsc pracy z uregulowanym, narzuconym dress code. Do takich standardów dla kobiet należą spódnice z podwyższonym stanem, sukienki w typie “mała czarna”, eleganckie żakiety i koszule z kołnierzykiem. Jeśli jednak nie chce się nosić formalnych stylizacji w czasie po i przed pracą, można je swobodnie uzupełnić dodatkami. Czarna sukienka połączona ze skórzaną ramoneską lub kolorowym żakietem będzie wyglądać drapieżnie i atrakcyjnie. Analogicznie sytuacja wygląda gdy chodzi o buty. Stylizacje do biura mogą być połączone z wygodnymi mokasynami czy lordsami, a po pracy można poszukać innych, bardziej ekstrawaganckich butów, aby stylizacja nabrała wyrazu. Należy również pamiętać, aby bawić się modą. Dzięki temu nawet nudna, formalna stylizacja może nabrać wyrazu.

 

Czy ubranie w pracy biurowej musi mieć charakter formalny?

To, w jaki sposób pracownik ubiera się do pracy biurowej w dużej mierze zależy od tego/, czy przedsiębiorstwo ma określony dress code i czy jest on respektowany przez pracodawców i podwładnych. W wielu miejscach, gdzie pracownicy biurowi nie mają kontaktu z klientem, wymagany jest po prostu schludny wygląd. Stylizacje do biura nie muszą być wtedy formalne. Pracownik może użyć ubrania jako środka wyrazu. Oczywiście wszystko w granicach normy. Ubrania powinny być zadbane, schludne oraz czyste. W przypadku kontaktu z klientami zazwyczaj pracodawcy wymagają, aby strój był formalny. Jeśli jednak nie jest to jasno określone w warunkach pracy, strój może być dobierany dowolnie. Oczywiście są korporacje, banki i inne tego typu miejsca gdzie garderoba musi być formalna. Warto jednak wszędzie kierować się dobrym smakiem i gustem w wyborze ubrań i butów. Ważne aby w konkretnym ubraniu czuć się po prostu komfortowo.

 

Elementy garderoby, które stworzą nie tylko elegancką, ale i wygodną stylizację

Pracując na pełen etat w stylizacji biurowej trzeba spędzić wiele godzin. W przypadku dłuższych dojazdów do pracy może to być nawet pół doby. Aby w pełni komfortowo czuć się w pracy należy zadbać o wygodę. Buty na wysokim, eleganckim obcasie najlepiej zamienić na niskie mokasyny lub baleriny. Dzięki temu nogi nie będą puchły. Lepiej zrezygnować z ubrań opinających ciało, ponieważ w czasie pracy może powodować to otarcia i ból. Gdy jakiś zestaw ubrań dobrze się sprawdzi warto powtarzać konfigurację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *