Przyczyny infekcji dróg moczowych

0 Comments

Drogi moczowe to główna droga drenażu organizmu do przetwarzania nadmiaru wody i ciał stałych. Zawiera dwa moczowody, dwie nerki, pęcherz i cewkę moczową, które znajdują się w okolicy miednicy. Infekcje dróg moczowych (infekcje dróg moczowych) występują, gdy bakterie wnikają do cewki moczowej, co powoduje stan zapalny, co prowadzi do bolesnego pieczenia i swędzenia. Infekcja dróg moczowych może być również spowodowana przez niektóre leki lub gdy Twój organizm nie funkcjonuje tak, jak powinien. Kiedy czujesz ból, obrzęk lub jakiekolwiek nietypowe zmiany w moczu objawów ze strony układu moczowego, należy natychmiast udać się do lekarza, aby mógł zbadać, czy nie ma infekcji dróg moczowych.

Infekcja dróg moczowych może powodować silny ból lub możesz nie czuć niczego podczas oddawania moczu.

Jest to szczególnie ważne, jeśli miałeś taki w przeszłości. Nieleczony może nawet zostać odwodniony.

We wczesnych stadiach istnieje wiele oznak i objawów infekcji dróg moczowych. Jednym z nich jest bolesne oddawanie moczu. Niektóre z tych objawów obejmują ból podczas oddawania moczu, bolesne współżycie, białaczkę lub krew w moczu oraz ból miednicy lub ucisk podczas oddawania moczu.

Jeśli nie pójdziesz do lekarza, gdy zauważysz infekcję dróg moczowych, infekcja może się pogorszyć i spowodować więcej problemów. Ważne jest, abyś dokładnie wiedział, jakie są twoje objawy, aby od razu uzyskać potrzebne leczenie. Istnieją pewne warunki, które powodują ten typ infekcji, więc upewnij się, że jeśli doświadczasz tych objawów, skontaktuj się z lekarzem.

Infekcja dróg moczowych jest wywoływana przez bakterie, które naturalnie występują w pęcherzu. Bakterie te żywią się cukrami, a cukry powodują inne problemy. Istnieje kilka czynników, które mogą prowadzić do rozwoju bakterii w drogach moczowych, takich jak dieta, cukrzyca, płeć i poziom aktywności fizycznej.

Jeśli w cewce moczowej występuje niedrożność, bakterie mogą przedostać się do cewki moczowej i przemieszczać się w dół cewki moczowej, tworząc blokadę. Zwykle jest to wynikiem zbyt dużego wysiłku podczas oddawania moczu. Infekcja bakteryjna dróg moczowych występuje, gdy kobieta jest w ciąży, ma stany zapalne miednicy, takie jak choroba zapalna miednicy i stosuje określone leki.

Objawy infekcji dróg moczowych obejmują pieczenie, swędzenie, trudności w oddawaniu moczu, wydzielanie moczu i ból podczas oddawania moczu.

Kolor moczu jest ciemniejszy niż normalnie, bezwonny, a czasem krew. Czasami możesz poczuć guzek lub ból w okolicy narządów płciowych.

Leczenie infekcji dróg moczowych może przybierać różne formy i będziesz musiał udać się do lekarza, jeśli podejrzewasz, że masz infekcję. Niektóre zabiegi będą wymagały przyjmowania przepisanych antybiotyków, ale jeśli problem jest tylko łagodny, możesz go leczyć lekami dostępnymi bez recepty lub naturalnymi środkami do domu.

Opcje leczenia domowego obejmują takie rzeczy, jak nałożenie wazeliny lub innych produktów dostępnych bez recepty na dotknięty obszar. Możesz również namoczyć tampon w occie i włożyć go do pochwy lub nałożyć ocet jabłkowy na miejsce po oddaniu moczu. Inną opcją jest zrobienie mieszanki octu i ciepłej wody i namoczenie w niej tamponu.

Istnieją również dostępne bez recepty opcje leczenia domowego, takie jak antybiotyki, takie jak amoksycylina. Chociaż są one skuteczne, mogą powodować skutki uboczne. Niektórzy lekarze zalecają silniejsze leczenie, takie jak klindamycyna, która ma mniej skutków ubocznych i może być stosowana razem z naturalnym środkiem, aby uniknąć jakichkolwiek negatywnych skutków.

Niektórym kobietom nie wystarczy kuracja antybiotykowa i powinny one zgłosić się do lekarza z powodu ZUM. Jeśli zauważysz nieprawidłowe wydzielanie i ból lub krwawienie z cewki moczowej, natychmiast skontaktuj się z lekarzem w celu uzyskania porady. Te stany wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej, aby lekarz mógł pomóc Ci wybrać najlepszy sposób leczenia.

Aby zapobiec nawracającym infekcjom dróg moczowych, unikaj używania tych samych produktów, pokarmów lub pozycji, które powodują problemy z moczem. Regularne ćwiczenia i zmniejszanie stresu mogą pomóc w zapobieganiu rozmnażaniu się bakterii w drogach moczowych, dzięki czemu są one bezpieczniejszym miejscem do rozwoju bakterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *